Návštěva zahraničního odborníka na KMD FP TUL

Dne . Umístěno v sekci: Co se děje na fakultě

 Katedra matematiky a didaktiky matematiky Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL pozvala v rámci Fondu mobilit TUL prof. Dr. Klaus-Petera Eichlera z partnerské Pädagogische Hochschule Schwäbisch Gmünd, Německo. Prof. Dr. Klaus-Peter Eichler je ředitelem Ústavu matematiky a informatiky PH Schwäbisch Gmünd, ale je také současně jedním z předních německých didaktiků matematiky. Je vědeckým poradcem Saského ministerstva školství a často také Ministerstva školství státu Meklenbursko-Přední Pomořansko pro tvorbu osnov matematiky na základních školách, dále pak je spoluautorem učebnic didaktiky matematiky a spoluautorem mnoha učebnic používaných v německých školách, například učebnice "Mathematikus". Je zakladatelem www.mathematikus.de.

Přednáška a workshop prof. Dr. Eichlera s názvem Possibilities to connect arithmetic and geometry - Chance to realize child-centered math-lessons proběhne v pondělí 23.10.2017 od 14:20 v Kabinetu didaktiky matematiky (G4-MAT), budova G areálu TUL, 4. patro, Univerzitní náměstí 1410/1, Liberec. V případě většího počtu zájemců se přednáška uskuteční v učebně G306, 3. patro budovy G.

Přednáška i workshop proběhnou v anglickém jazyce. Všichni zájemci z řad studentů a pedagogů jsou srdečně zváni. Vzhledem k profesorovým mnohaletým bohatým pedagogickým zkušenostem budou jistě přednáška i workshop pro všechny účastníky velkým přínosem.

Za organizátory

Daniela Bímová a Jana Příhonská

KMD FP TUL

 

Pozvánka

Přednáška prof. Hans Arne Nakrem

Dne . Umístěno v sekci: Co se děje na fakultě

Srdečně Vás zveme dne 17. 10. 2017 od 10:40-12:15 na přednášku o geografii Norska a možnostech výzkumu severní Evropy s názvem: Exploring the Arctic islands of Svalbard - geology, geography and nature. Přednáška se uskuteční v angličtině.
Místo konání: Budova P (Komenského 314/2), učebna P100.

Leták

Přednáška - Mozaika souvislostí

Dne . Umístěno v sekci: Zprávy pro studenty

Katedra sociálních studií a speciální pedagogiky pořádá dne 21. 10. 2017 přednášku na téma Mozaika souvislostí.
Přednáška se uskuteční od 13.00h v budově P (Komenského 314/2, Liberec), učebna P201.
Přednášející: MUDr. Miroslav Holub

Přijďte si s námi zazpívat -Univerzitní sbor - veřejná zkouška 3. a 10. října v 18h, budova P, P 100

Dne . Umístěno v sekci: Zprávy pro studenty

Vážení studenti celé TUL, hudební nadšenci, zpěváci, muzikanti,

přijďte si s námi zazpívat, zahrát, pobýt na veřejné zkoušce univerzitního sboru 3. a 10. října v 18h v budově P, místnost P100, přízemí. 
Všem vám jsou dveře otevřené.
Studenti Komorního sboru FP TUL, MgA. Jana KonvalinkováPh.D., Christopher Muffett M.A.

 

TÝDEN OPEN PARTY

Dne . Umístěno v sekci: Zprávy pro studenty

Akademické sportovní centrum pořádá týden aktivit zdarma od 9. - 13. 10. 2017 v hale KTV a sály ASC.

Více informací naleznete zde.