2. kolokvium k ESF projektu Živá škola

Dne .

V rámci ESF projektu Živá škola – škola životem pro život proběhne 19. října 2012 od 9:00 v budově "K", 5. patro, učebna K501 - 2. kolokvium se zástupci zaangažovaných mateřských a základních škol Libereckého kraje. V rámci kolokvia vystoupí PhDr. Martin Chvál, Ph.D. s příspěvkem věnujícím se zvyšování kvality škol vycházejícím z poznatků nashromážděných v rámci ESF projektu Cesta ke kvalitě, který dr. Chvál zaštiťuje. Druhý příspěvek bude mít doc. PaedDr. Petr Urbánek, Dr. Kolokvium je otevřené pro účast případným zájemcům ze strany pracovníků TUL.

Ocenění pro bakalářskou práci z geoinformatiky

Dne .

Dokladem toho, že i na naší fakultě se "rodí" dobré bakalářské práce je druhé místo Gabriely Pekárkové, absolventky bakalářského oboru Aplikované geografie, které získala na letošnímročníku Student GIS projektu konaném v Praze 25. září. V konkurenci zástupců deseti dalších českých a moravských univerzit se uhájila svým návrhem konceptu elektronického atlasu hospodářského rozvoje Libereckého kraje.
více | web soutěže

Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu

Dne .

Dne 25. října 2012 spolupořádá Katedra pedagogiky a psychologie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci s Katedrou občanské výchovy a filosofie Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Central European Philosophy of Education Society, Českou pedagogickou společností a Národním pedagogickým muzeem a knihovnou  J. A. Komensnkého mezinárodní konferenci s názvem Úloha osobností a institucí v rozvoji vzdělanosti v evropském kontextu (Prezentace školství a vzdělanosti). Více informací naleznete zde. Přihlášku na konferenci naleznete zde.