Ekologické využití energetických zdrojů v Euroregionu Nisa. Biomasa v praxi.

biomasaTento projekt je zaměřen na vzdělávací činnost, která je určena především vysokoškolským studentům z české a německé části ERN, ale i zainteresovaným z řad veřejnosti na obou stranách hranice.

Jedná se o uspořádání dvou intenzívních seminářů (třídenních), kde čeští a němečtí odborníci zprostředkují této cílové skupině nejaktuálnější informace z oblasti problematiky energetických obnovitelných zdrojů jako je např. biomasa a pěstování rychle rostoucích dřevin (RRD), ale i z oblasti využití solární energie, realizace větrných parků; budou zde také diskutovány otevřené otázky z oblasti ochrany životního prostředí, na programu bude i řešení ekonomických otázek bezprostředně spojených s využitím energetických zdrojů.

Lead partnerem je Technická univerzita v Liberci (ACC), projektovým partnerem je Internationales Hochschulinstitut Zittau (IHI). Délka trvání projektu: 1. 1. - 30. 6. 2010.

Flyer document-pdf
Plakát document-pdf