Upozornění a pokyny pro přispěvovatele

Sign-Alert-iconACC JOURNAL je mezinárodní vědecký časopis, který vznikl v roce 2009. Vydavatelem je Technická univerzita v Liberci. Na jeho tvorbě se podílí čtyři vysoké školy sdružené v Akademickém koordinačním středisku v Euroregionu Nisa (ACC). Ročně vycházejí obvykle tři čísla.

ACC JOURNAL je periodikum publikující původní recenzované vědecké práce, vědecké studie, příspěvky ke konferencím a výzkumným projektům. První číslo obsahuje příspěvky zaměřené na oblast přírodních věd a techniky, druhé číslo je zaměřeno na oblast ekonomie, třetí na společenské vědy.

ACC JOURNAL má charakter recenzovaného časopisu. Jeho vydání navazuje na sborník "Vědecká pojednání", který vycházel v letech 1995-2008. Od roku 2015 je ACC JOURNAL v databázi Rady pro vědu, výzkum, vývoj a inovace (RIV) – na Seznamu recenzovaných neimpaktovaných časopisů vydávaných v České republice.

Příspěvek

Je psán v angličtině s německým, polským a českým abstraktem. Výjimku tvoří příspěvky z oblasti společenských věd, které mohou být napsány v euroregionálním jazyku s abstrakty ve zbývajících třech jazycích. Za originalitu, odbornou a formální správnost příspěvku zodpovídá autor.

Prohlášení o původnosti příspěvku

Společně s příspěvkem odevzdá autor prohlášení o tom, že příspěvek je původní a nebyl dosud nabídnut k uveřejnění jinému vydavateli. Text prohlášení je ke stažení ve formátu DOCX.